تهران، بزرگراه مدرس شمال، خیابان شهید دستگردی (ظفر)، خیابان فرید افشار، خیابان دولتشاد شرقی، نبش جام، پلاک ۱، طبقه۲ غربی، واحد ۹
صندوق پستی: ۸۵۴۷-۱۵۸۷۵
تلفـن: ۸۸۵۴۶۶۱۹ | ۸۸۵۴۶۶۲۰ | ۸۸۵۴۶۶۲۱ (۹۸۲۱+)

 

امضای قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از توال فرانسه به عنوان مجری طرح، شاخه بین‌المللی شرکت ملی نفت چین (CNPCI) و شرکت پتروپارس، توجه رسانه‌های گروهی در سراسر دنیا را جلب کرد.خبرگزاری‌ها، شبکه‌های تلوزیونی و روزنامه‌های معتبر جهان اقدام شرکت فرانسوی توتال برای امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با مشارکت شرکت چینی سی‌ان‌پی‌سی‌آی و شرکت پتروپارس، به طور گسترده پوشش دادند.

 

شبکه‌های تلوزیونی سی ان ان، یورونیوز، ای‌بی‌سی نیوز، دویچه وله، بلومبرگ، فرانس ۲۴، سی‌ان‎بی‎سی، فاکس بیزنس و اسکای نیوز از جمله مهمترین رسانه‌های غربی بودند که گزارش خبری امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را منتشر کردند.

شبکه فرانس ۲۴ در گزارش خود بر این مسئله تأکید کرده است که توتال با امضای قرارداد با ایران، در برابر فشارهای آمریکا مقاومت نشان داده است.

شبکه یورونیوز این مطلب را مورد توجه قرار داده که ورود توتال به ایران در شرایطی اتفاق می افتد که اختلاف میان آمریکا و اروپا درباره تهران، شتاب گرفته است.

پذیرش خطرهای سیاسی ناشی از تقابل با آمریکا از سوی توتال در پی امضای قرارداد با ایران نیز از جمله ابعاد توافق دیروز بود که مورد توجه شبکه بلومبرگ قرار گرفت.

روزنامه‌های وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، فایننشال تایمز، گلوب اند میل، شانگهای دیلی، آذرنیوز، بیزنس اینسایدر و هفته‌نامه آتلانتیک، از جمله نشریاتی بودند که رویداد امضای قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی را بررسی کردند.

در این میان، روزنامه نیویورک تایمز این مطلب را مورد توجه قرار داد که توتال با امضای قرارداد با ایران، خود را در معرض خطرهای بزرگ و پاداشی چشمگیر قرار داده است.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز به این مسئله اشاره کرد که توتال توانسته است با ورود به ایران، رقیبان خود همچون بی پی و شل را به حاشیه براند.

افزون بر آن، خبرگزاری های رویترز، شینهوا، آسوشیتد‌پرس، فرانس پرس، اسپوتنیک و ترند، خبر امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را مورد توجه قرار دادند.

در سطح منطقه‌ای نیز روزنامه لبنانی دیلی استار، روزنامه های قطری پنینسولا و گالف تایمز، خبرگزاری کویت، و دیگر رسانه ها، رویداد یاد شده را پوشش دادند.

رسانه‌های تخصصی صنعت نفت همچون آرگس مدیا، آپ استریم، ورد نچرال گس، و همچنین رسانه‌های تخصصی مالی همچون مارکتواچ و نزدک، خبر بازگشت توتال به ایران را منتشر کردند.

  •  

    messe.jpg - 38.68 kb

  • UFI_MemRGB1.jpg - 8.59 kb
  • spec.jpg - 564.8 kb
  • gss.jpg - 23.92 kb
  • toospeyvand.jpg - 21.83 kb
  • wetco.jpg - 26.06 kb
  • NIDC.jpg - 8.63 kb
  • sponsor_15.png - 20.87 kb

© کلیه حقوق متعلق است به شرکت نمایشگاهی سپنتاس 2015